rozwińzwiń

Jak przestać się martwić i zacząć żyć

Okładka książki Jak przestać się martwić i zacząć żyć Dale Carnegie
Okładka książki Jak przestać się martwić i zacząć żyć
Dale Carnegie Wydawnictwo: Studio Emka poradniki
392 str. 6 godz. 32 min.
Kategoria:
poradniki
Tytuł oryginału:
How to stop worrying and start living
Wydawnictwo:
Studio Emka
Data wydania:
2018-02-11
Data 1. wyd. pol.:
2003-01-01
Data 1. wydania:
1985-05-01
Liczba stron:
392
Czas czytania
6 godz. 32 min.
Język:
polski
ISBN:
9788367107006
Tłumacz:
Paweł Cichawa
Średnia ocen

7,4 7,4 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,4 / 10
3049 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
50
49

Na półkach:

Segment 1. Dlaczego się zamartwiamy i jakie są tego konsekwencje?
Kluczowe w kontekście zwalczania zmartwień jest zrozumienie, co je wywołuje. Najczęstszą ich przyczyną jest to, że skupiamy się na przeszłości i niepokoimy się o naszą przyszłość. Jako ludzie mamy tendencję do tego, że odkładamy nasze życie na później. Istotne jest jednak to, aby ograniczyć się jedynie do teraźniejszości. Nie ma bowiem skuteczniejszego działania na przygotowania się do przyszłości, niż zrobienie wszystkiego co możliwe w teraźniejszości.
W jaki sposób zamartwianie się wpływa na nasze zdrowie?
Zamartwianie się powoduje stres, a ten prowadzi do wielu chorób serca. Martwienie się w pewien sposób jest oszustwem naszego ciała, bowiem wierzy ono, że jest w niebezpieczeństwie, co w konsekwencji sprawia, że uwalniane są hormony stresu.
Segment 2. W jaki sposób analizować swoje zmartwienia?
Autor proponuje modelowe 3-etapowe postępowanie, które umożliwi nam szczegółowe przeanalizowanie zmartwień:
1) Zbieranie obiektywnych informacji- zbierzmy bezstronne i obiektywne informacje, wyobraźmy sobie, że zbieramy fakty dla kogoś innego, a następnie zapiszmy wszystko co przychodzi nam do głowy na papierze.
2) Analizowanie zebranych informacji- zastanówmy się, czym się martwimy, co możemy z tym zrobić, w jaki sposób postępować, aby pozbyć się problemu i kiedy możemy podjąć konkretne działania
3) Podejmowanie działań w celu zaspokojenia zmartwień- im szybciej zaczniemy rozwiązywać problem, tym szybciej go rozwiążemy.
Jak analizować zmartwienia w niespodziewanych i nagłych sytuacjach?
Niekiedy lęk pojawia się niespodziewanie, w konsekwencji możemy nie mieć wystarczającej ilości czasu na analizę. Autor proponuje w tym celu proces składający się z 3 etapów:
A. Zdefiniuj najgorszy możliwy wynik- zastanówmy się, jaki może być najgorszy z możliwych scenariuszy
B. Mentalna akceptacja najgorszego wyniku- zaakceptowanie tego scenariusza sprawi, że poczujemy się spokojniejsi, kiedy faktycznie się ziści.
C. Postarajmy się poprawić sytuację- przyłóżmy się do poprawy najczarniejszego scenariusza.
Segment 3. Jak radzić sobie z zamartwianiem się?
Większość ludzi martwi się o codzienne życie- jest to naturalne. Warto jednak zapoznać się z
5 sposobami przełamania zmartwień, które zaproponowane zostały przez autora:
1. Bycie zajętym- nie będziemy odczuwać stresu i niepokoju, jeśli skupiamy się na czymś innym, co przykładowo sprawia nam przyjemność. Jest to związane z tym, że umysł nie potrafi radzić sobie z wielozadaniowością, w konsekwencji gdy jesteśmy czymś zajęci, nie jesteśmy w stanie się martwić.
2. Nieprzejmowanie się drobiazgami- ludzie mają tendencję do zamartwiania się trywialnymi sytuacjami, które w rzeczywistości nie mają najdrobniejszego znaczenia
3. Zaakceptuj rzeczy, których nie zmienimy- nie warto walczyć i martwić się o zmiany, którym nie możemy zapobiec
4. Ustalanie granic zamartwiania- proaktywnie zarządzajmy tym, ile energii będziemy przeznaczać w danej sytuacji na zamartwianie i nie przekraczajmy limitu
5. Nie oglądaj się za siebie po podjęciu decyzji- często po podjęciu decyzji zastanawiamy się, czy postąpiliśmy w dobry sposób. Nie jest to jednak zdrowe podejście, bowiem taka była nasza decyzja, często oparta na procesie analizy, do którego nie powinniśmy wracać. Jeśli pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości- zignorujmy je.
Segment 4. Jak zmienić sposób myślenia na szczęśliwy?
Martwienie się problemami będzie mniej prawdopodobne, jeśli postawimy na szczęśliwy sposób myślenia. Autor przedstawia 7 zasad, które mogą przyczynić się do naszej pozytywnej mentalności:
1. Skupiajmy się na pozytywach- poprzez działania i sposób myślenia możemy wpłynąć na to, jak się czujemy. Czasem wystarczy udawać szczęśliwego, aby poprawić sobie humor. Jeśli nie przekonują nas takie techniki, alternatywnie wystarczy pomyśleć o szczęśliwych chwilach z przeszłości.
2. Niechęć do zemsty- uraza do drugiej osoby może być powodem zamartwiania się. Kluczowe jest to, aby wybaczyć i zapomnieć o waśniach. Współczujmy naszym wrogom, nie potępiajmy ich, wykażmy się zrozumieniem, sympatią, zaoferujmy pomoc.
3. Nieoczekiwanie wdzięczności- kiedy wyświadczamy komuś przysługę, nie możemy oczekiwać od drugiej strony wdzięczności. Dobre uczynki warto traktować jako sposób na to, by przestać myśleć o sobie
4. Skupienie się na tym, co posiadamy- bądźmy wdzięczni za wszystko, co mamy do tej pory, a każda przeszkoda niech będzie dla nas okazją do nauki.
5. Unikanie zazdrości- ludzie często chcieliby być w skórze innych. Ważniejsze jest jednak to, by zaakceptować to, iż jesteśmy wyjątkowi i zacząć czuć się komfortowo z tym, kim jesteśmy.
6. Wykorzystywanie niefortunnych zdarzeń na własną korzyść- trudności często zachęcają nas do bardziej stanowczych przedsięwzięć i wysiłków.
7. Interesowanie innymi- skupiajmy się również na innych ludziach, przynośmy im radość, aby samemu stać się szczęśliwym.
Segment 5. Przyczyny zmartwień- jak sobie z nimi radzić?
Kluczowe jest to, byśmy nauczyli się kontrolowania swoich emocji i badania krytyki zdroworozsądkowo. Warto mieć z tyłu głowy, że gdy radzimy sobie dobrze, wówczas inni mogą nam tego zazdrościć, w konsekwencji jesteśmy krytykowani bez większych przyczyn. Możemy zatem potraktować to jako komplement. Pamiętajmy jednak o tym, że konstruktywna krytyka powinna być obiektem badań i szukaniem obszarów do poprawy. Autor proponuje prowadzenie listy „głupich zrobionych rzeczy”
Jak nie martwić się w pracy?
Autor zwraca uwagę na 3 istotne aspekty:
1. Cieszenie się pracą- musimy lubić ją wykonywać, w przeciwnym wypadku będzie źródłem nieszczęścia
2. Unikanie nudy- znajdźmy zajęcia, które faktycznie nas ekscytują
3. Relaks i odpoczynek- zmęczenie sprawia, że jesteśmy bardziej podatni na zmartwienia. Regularny odpoczynek sprawia, że mamy więcej energii do pracy.
Jak zapobiegać zmęczeniu i zmartwieniu w pracy?
• Eliminowanie bałaganu- ułatwia skupianie się na jednym problemie w jednym momencie
• Załatwianie jednej rzeczy na bieżąco- wielozadaniowość wbrew pozorom jest skutecznym sposobem na zmarnowanie czasu, a nie na jego oszczędzenie
• Niezaśmiecanie umysłu- wszystkie myśli, które prześladują nasz umysł, zapisujmy na kartce
• Planowanie z wyprzedzeniem- ustalmy priorytety i zadania na kolejny dzień

Segment 1. Dlaczego się zamartwiamy i jakie są tego konsekwencje?
Kluczowe w kontekście zwalczania zmartwień jest zrozumienie, co je wywołuje. Najczęstszą ich przyczyną jest to, że skupiamy się na przeszłości i niepokoimy się o naszą przyszłość. Jako ludzie mamy tendencję do tego, że odkładamy nasze życie na później. Istotne jest jednak to, aby ograniczyć się jedynie do...

więcej Pokaż mimo to

avatar
8
8

Na półkach:

Może być na początek przygody z rozwojem osobistym :)

Może być na początek przygody z rozwojem osobistym :)

Pokaż mimo to

avatar
112
11

Na półkach: , , , ,

Niby w książce są same oczywistości, jednak po przeczytaniu ich i krótkiej analizie można je sobie przypomnieć i wprowadzić w życie.
Sama lektura trochę mnie męczyła i była nużąca, czuć że Książka napisana była dawno temu.
Mimo wszystko, coś na pewno z niej wyniosłam, może kiedyś wrócę do poszczególnych rozdziałów, żeby sobie na nowo przypomnieć niektóre rady I rozwiązania.

Niby w książce są same oczywistości, jednak po przeczytaniu ich i krótkiej analizie można je sobie przypomnieć i wprowadzić w życie.
Sama lektura trochę mnie męczyła i była nużąca, czuć że Książka napisana była dawno temu.
Mimo wszystko, coś na pewno z niej wyniosłam, może kiedyś wrócę do poszczególnych rozdziałów, żeby sobie na nowo przypomnieć niektóre rady I rozwiązania.

więcej Pokaż mimo to

avatar
15
15

Na półkach:

To książka, która z pewnością odmieni Twoje spojrzenie na życie. Autor w prosty i przystępny sposób tłumaczy mechanizmy powstawania lęku i martwienia się, a także przedstawia praktyczne wskazówki, jak sobie z nimi radzić. Książka ta jest pełna inspirujących historii i mądrych rad, które pomogą Ci żyć pełnią życia i czerpać radość z każdego dnia.

Lektura skłania do refleksji nad własnym życiem i pokazuje, jak wiele mamy wpływu na nasze samopoczucie i poziom stresu. Polecam tę książkę wszystkim, którzy chcą żyć bez zbędnego stresu i cieszyć się każdym dniem.

To książka, która z pewnością odmieni Twoje spojrzenie na życie. Autor w prosty i przystępny sposób tłumaczy mechanizmy powstawania lęku i martwienia się, a także przedstawia praktyczne wskazówki, jak sobie z nimi radzić. Książka ta jest pełna inspirujących historii i mądrych rad, które pomogą Ci żyć pełnią życia i czerpać radość z każdego dnia.

Lektura skłania do...

więcej Pokaż mimo to

avatar
18
8

Na półkach:

Proste zachowania o których często zapominamy. Polecam!

Proste zachowania o których często zapominamy. Polecam!

Pokaż mimo to

avatar
301
1

Na półkach:

90% treści to historie z cyklu: Ktoś strasznie się martwił, ale postanowił się nie martwić i już więcej się nie martwił (i dużo zarabiał)

90% treści to historie z cyklu: Ktoś strasznie się martwił, ale postanowił się nie martwić i już więcej się nie martwił (i dużo zarabiał)

Pokaż mimo to

avatar
75
4

Na półkach:

To jest książka którą każdy powinien choć raz w życiu przeczytać. Powinno się po nią sięgnąć, zwłasza wtedy kiedy zaczynamy mieć problemy pierwszego świata i narzekamy na rzeczy absolutnie trywialne. Czytam tą książkę co jakiś czas i zawsze przyświeca mi jeden cytat: "martwiłem się, że nie mam butów, zanim spotkałem gościa bez nóg". Autor oferuje nam na 400. stronach w małym formacie świetną motywację do tego by się nam "chciało" i życie było nie tylko ok, ale totalnie fajne. Jest tu seria cytatów, anegdot, przykładów i przede wszystkim historii ludzkich, które urzekają. Polecam serdecznie!
🐔📕

To jest książka którą każdy powinien choć raz w życiu przeczytać. Powinno się po nią sięgnąć, zwłasza wtedy kiedy zaczynamy mieć problemy pierwszego świata i narzekamy na rzeczy absolutnie trywialne. Czytam tą książkę co jakiś czas i zawsze przyświeca mi jeden cytat: "martwiłem się, że nie mam butów, zanim spotkałem gościa bez nóg". Autor oferuje nam na 400. stronach w...

więcej Pokaż mimo to

avatar
419
73

Na półkach:

Jakież to dno totalne, że słów brakuje by napisać coś więcej. Ten człowiek nigdy nie powinien był sięgać do pióra.

Jakież to dno totalne, że słów brakuje by napisać coś więcej. Ten człowiek nigdy nie powinien był sięgać do pióra.

Pokaż mimo to

avatar
95
47

Na półkach:

Po książkę Dale Carnegie "Jak przestać się martwić i zacząć żyć" sięgnąłem po przeczytaniu wielu przychylnych opinii i recenzji. Muszę przyznać, że był to bardzo dobry wybór.

Początek książki bardzo mnie zaskoczył, bo nie tego się spodziewałem. Autor od samego początku zaczął przytaczać życiowe historie ludzi, którzy w różny sposób radzili sobie ze zmartwieniami. Pomyślałem: "Czy tak będzie wyglądać cała książka, czy aż do ostatniej strony będę karmiony historiami z życia różnych ludzi?" I właśnie to, co wydawało mi się w pierwszym odczuciu wadą po przeczytaniu całości, uznaję za największy atut tej książki. Właśnie te historie, których zapewne jest w książce kilkadziesiąt, sprawiają, że jest ona wyjątkowa. Wiele historii po prostu poruszyło mnie wewnętrznie i jestem przekonany, że innych czytelników też mogą wzruszyć. Doceniam ogrom pracy, jaki musiał autor włożyć w przygotowanie tej książki i tak naprawdę dałbym maksymalną ocenę, gdyby nie jeden szczegół z ostatniego rozdziału. W nim autor przytacza historię J. D. Rockefellera. Czytamy w nim jak wiele dobra po swojej swoistej przemianie, dokonał Rockefeller. Rzekomo poprzez swoje rozdawnictwo ulepszył świat. No cóż, jestem przekonany, że w dzisiejszych czasach "Fundacja Rockefellera" robi więcej zła niż dobra i ma tak naprawdę wgląd w większość, jeśli nie we wszystkie gałęzie naszego życia.

Reasumując: Książka Dale Carnegie to wspaniała lektura, która może zmienić życie czytelnika na lepsze. Wiele historii ukazanych w tej książce może zainspirować do prawdziwej zmiany, która uwolniłaby nas od zmartwień. Tego życzę każdemu - Polecam.

Po książkę Dale Carnegie "Jak przestać się martwić i zacząć żyć" sięgnąłem po przeczytaniu wielu przychylnych opinii i recenzji. Muszę przyznać, że był to bardzo dobry wybór.

Początek książki bardzo mnie zaskoczył, bo nie tego się spodziewałem. Autor od samego początku zaczął przytaczać życiowe historie ludzi, którzy w różny sposób radzili sobie ze zmartwieniami....

więcej Pokaż mimo to

avatar
38
1

Na półkach:

Biblia życia !

Biblia życia !

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    4 753
  • Przeczytane
    3 932
  • Posiadam
    911
  • Teraz czytam
    412
  • Ulubione
    116
  • Poradniki
    58
  • Rozwój osobisty
    46
  • Chcę w prezencie
    42
  • Psychologia
    41
  • Audiobook
    37

Cytaty

Więcej
Dale Carnegie Jak przestać się martwić i zacząć żyć Zobacz więcej
Dale Carnegie Jak przestać się martwić i zacząć żyć Zobacz więcej
Dale Carnegie Jak przestać się martwić i zacząć żyć Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także